Re: FW: precitaj a preposli... – 2. absolútne šokujúci diel

Autor: Stanislav Takáč | 15.3.2009 o 21:03 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1057x

Uplynulý piatok som cestoval s kamarátom a kamarátkou na Víkend dobrovoľníkov do Vysokej nad Uhom. A na ceste autobusom z Košíc do Michaloviec som bol osobným svedkom jedného absolútne nevšedného zážitku. Zážitku súvisiaceho s vyššou formou emailovej komunikácie zvanej hoax.

V autobuse som sa obrátil k Tomášovi, aby som sa mu pochválil, ako som mravne ponaučil svojich kolegov v práci. Totiž do pracovného emailu mi došla typická hoaxová správa, že „preposielam, lebo ide o dobrú vec“ a čo išlo? Nuž... „pošlite to ďalej, moja dcérka ma rakovinu hlavy, za každý preposlaný email mi pošlú 32 centov, ak to nepošlete, nemáte srdce“ (mimochodom, bol to v podstate ten istý email, aký som uviedol v tomto pedagogickom článku). A ja, ako mierne pokročilý užívateľ internetových vôd, som si dovolil preposlať celému pracovisku radu do života asi v takomto znení - ľudia, sú to blbosti, trochu uvažujte, čo posielate, aspoň sa zamyslite nad obsahom a pod.

Ako som to rozprával v tom autobuse, spomenul som aj meno človeka, ktorý bol podpísaný pod onou emailovou správou (V. T., bývajúci na D. ulici v Košiciach, mimochodom na tom istom sídlisku, kde bývam aj ja). A zrazu sa ku mne obrátil jeden tridsiatnik, celkom sympatický chlapík, že to je on (prisamvačku mi ukázal aj občiansky preukaz a všetky údaje sedeli), že ma s tým problémy už štyri roky, že už si dvakrát zmenil telefónne číslo, čo mu ľudia vyvolávali... A ja, i keď som v podstate bojoval za jeho práva, som ostal v šoku...

Vlastne ja som cestoval s mnohoročnou obeťou slovenskej emailovej reťazovej sprostosti... CHÁPETE???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.

TV

Slovensko sa rozlúčilo s profesorom Štefanom Nosáľom

Choreograf a umelecký vedúci Lúčnice zomrel vo veku 90 rokov.


Už ste čítali?