Re: FW: precitaj a preposli... – 2. absolútne šokujúci diel

Autor: Stanislav Takáč | 15.3.2009 o 21:03 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1071x

Uplynulý piatok som cestoval s kamarátom a kamarátkou na Víkend dobrovoľníkov do Vysokej nad Uhom. A na ceste autobusom z Košíc do Michaloviec som bol osobným svedkom jedného absolútne nevšedného zážitku. Zážitku súvisiaceho s vyššou formou emailovej komunikácie zvanej hoax.

V autobuse som sa obrátil k Tomášovi, aby som sa mu pochválil, ako som mravne ponaučil svojich kolegov v práci. Totiž do pracovného emailu mi došla typická hoaxová správa, že „preposielam, lebo ide o dobrú vec“ a čo išlo? Nuž... „pošlite to ďalej, moja dcérka ma rakovinu hlavy, za každý preposlaný email mi pošlú 32 centov, ak to nepošlete, nemáte srdce“ (mimochodom, bol to v podstate ten istý email, aký som uviedol v tomto pedagogickom článku). A ja, ako mierne pokročilý užívateľ internetových vôd, som si dovolil preposlať celému pracovisku radu do života asi v takomto znení - ľudia, sú to blbosti, trochu uvažujte, čo posielate, aspoň sa zamyslite nad obsahom a pod.

Ako som to rozprával v tom autobuse, spomenul som aj meno človeka, ktorý bol podpísaný pod onou emailovou správou (V. T., bývajúci na D. ulici v Košiciach, mimochodom na tom istom sídlisku, kde bývam aj ja). A zrazu sa ku mne obrátil jeden tridsiatnik, celkom sympatický chlapík, že to je on (prisamvačku mi ukázal aj občiansky preukaz a všetky údaje sedeli), že ma s tým problémy už štyri roky, že už si dvakrát zmenil telefónne číslo, čo mu ľudia vyvolávali... A ja, i keď som v podstate bojoval za jeho práva, som ostal v šoku...

Vlastne ja som cestoval s mnohoročnou obeťou slovenskej emailovej reťazovej sprostosti... CHÁPETE???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministerkou vnútra bude Saková, ku Kaliňákovi má blízko

Zákazka, z ktorej mal mať podľa Špirka provízie aj Kaliňák. Aj to má za sebou nová ministerka vnútra Denisa Saková.

KULTÚRA

Osobnosti spomínajú na Krištúfka: Bol jedným z najnadanejších, mal smolu

Spisovateľ a režisér zahynul pri nehode.


Už ste čítali?